پالت فلزی و قفسه بندی

قفسه‌ بندی انبار راهرو , قفسه بندی انبار اداری و یا قفسه بندی تونلی دارای تونل ‌هایی می‌باشد که علاوه بر محل قرار دادن بارهای پالتی، مسیر رفت و آمد لیفتراک نیز هستند و راهرو های مضاف در این سیستم حذف ‌شده است.

ویژگی جالبی که وجود دارد این است که این سیستم قفسه بندی انبار تشکیل شده از پالت های فلزی مختلف، آخرین بار قرارداده شده در قفسه ، برای  بار اول، قابل ‌برداشت است که به این روش موجود اصطلاحا  LIFO (last input first output ) گفته می شود و به جز بازو، ریل‌ها و تعدادی از مهاربندها مابقی اجزا شباهت زیادی به قفسه بندی پانل راک دارد.

اجزای این سیستم قفسه بندی انبار که از معمولا از پالت ها و در برخی مواقع از باکس پالت فلزی برای ساخت آن ها استفاده می شود دارای قاب ، مهاربندهای پشت و بین قاب، ریل‌های طبقات، بازوهای شیب‌دار، بازوهای مهار سقف، استپ پالت و اتصالات است.

تعریف سیستم قفسه بندی درایوین : سیستم قفسه بندی انبار خود راهرو یا قفسه بندی انبار درایوین  از معدود سیستم های قفسه بندی هست که بیشترین حجم ظرفیت نگهداری کالاها و اقلام را در انبار فراهم می سازد. در این سیستم با حذف راهروهای فرعی و بلا استفاده و تنها تحرک از یک راهروی اصلی جهت دسترسی، بیشترین ظرفیت ذخیره سازی ایجاد می شود؛ در اصل راهروهای فرعی سیستم خود راه رو، همان تونل هایی هستند که کالاها و اقلام به شکل پالتی در آنها ذخیره سازی می شود.

قفسه بندی  درایوین  قدرت تحمل بسیار بالایی داشته و جهت نگهداری حجم زیادی از کالاها و اقلام که گستردگی کمی داشته و به طور بار واحد  قابلیت چیدمان دارند، بسیار مناسب به شمار می رود. جهت تجهیز انبارهای مواد اولیه، انبار محصول نهایی و سردخانه ها می توان از این سیستم استفاده کرد.

طراحی قفسه های درایوین با پالت فلزی

طراحی قفسه درایوین با پالت فلزی  به صورتی است که راهروهای فرعی این سیستم به عنوان تونل های ذخیره سازی کالا عمل کرده و لیفتراک یا ریچتراک با حرکت در میان همین راهروها، امکان بارگذاری پالت ها را از انتها به ابتدای آن خواهد داشت. بر همین اساس مدیریت گذاشت و برداشت کالاها و اقلام در این سیستم بر مبنای اصل LIFO محسوب می شود .

هر چند در صورتی که انتهای تونل های قفسه بندی باز باشد و امکان برداشت بار از آخر تونل نیز فراهم گردد که در این صورت امکان مدیریت گذاشت و برداشت بار در انبار بر مبنای اصل fifo فراهم می گردد ولی با توجه به هزینه های نسبتا بالای لجستیکی در این سیستم و مشکلات مربوط به جا به جایی پالت های فلزی که معمولا از وزن بالایی نیز برخوردارند،  در داخل تونل های قفسه بندی، استفاده از این روش نیازمند در نظر داشتن ملاحظات خاص خود می باشد.

تولید-پالت-فلزی-و-محصول-نهاییورودی های سیستم قفسه بندی درایوین  با توجه به نوع پالت، فلزی یا… مورد استفاده و مشخصات ماشین گذاشت و برداشت بار در انبار، متغیر می باشد، اما به طور کلی استاندارد این سیستم جهت بارگذاری پالت فلزی استاندارد ۱۲۰*۱۰۰ سانتی متر، دهانه های ۱۵۰ سانتی متری می بامتر همچنین استفاده بیشتر از فضای انبار به وسیله ی حذف راهروهای فرعی و ایجاد بیشترین میزان ظرفیت ذخیره سازی در انبار، یکی از مهم ترین  مزایای های سیستم قفسه بندی انبار درایوین راک می باشد.

مشخصات کلی قفسه بندی پالتی انبار درایوین

عمق این تونل سیستم قفسه بندی درایوین که با استفاده از پالت های مختلف طراحی شده اند، حداقل ۲۰ متر حداکثر ۱۰۰ متر است . راهروهای استاندار این نوع قفسه بندی انبار ۱۳۵۰ و ۱۵۰۰ سانتی متر می باشد . کمترین ارتفاع سیستم قفسه بندی دراوین راک ۲۵۰۰ سانتی متر  و بیشترین ارتفاع آن ۱۰۰۰۰ سانتی متر می باشد . حد بالای تحمل بار به ازای هر پالت ۱۵۰۰ کیلوگرم حساب می شود و همچنین در برخی از موارد رنگ اجزاء و قطعات قاب و اجزای آن طوسی رنگ بوده و بازوها ، رابط ، ریل ها نارنجی  رنگ هستند.

مزایای قفسه های درایوین ساخته شده با پالت فلزی

  • امکان نگهداری هر نوع کالا به شکل بار واحد با استفاده از پالت یا باکس پالت را به مشتری می دهند
  • حداکثر حجم ذخیره سازی ممکن با کاهش فضاهای پرت را ایجاد می کنند
  • مدیریت گذاشت و برداشت کالاها مبتنی بر اصل LIFO
  • مدیریت کالاها به شیوه ی FIFO بر مبنای گذاشت و برداشت بار به تفکیک راهروها را ممکن می سازند
  • ارتفاع کفه ها از یکدیگر به میزان دلخواه تنظیم می کنند
  • امکان استفاده از دهانه ها و عمق های مختلف جهت راهروها را فراهم می سازند
  • سریع و ایمن با قابلیت اتصال پیچ و مهره ای نصب می شوند
  • امکان به کار گیری محافظ ستون و گاردریل برای ایمنی بیشتر سیستم قفسه بندی را دارا هستند

خرید مناسب ترین پالت فلزی برای ساخت قفسه بندی درایوین  

آذین طرح سازه با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین مواد، به طراحی  و تولید انواع پالت های فلزی پرداخته است. محصولات تولید شده در این مجموعه دارای تنوع بالایی از لحاظ شکل ساختاری بوده و به همین دلیل می توانید برای انواع قفسه بندی انبار و سردخانه ها مناسب ترین پالت را برای مجموعه خود انتخاب و خرید نمایید. همچنین شما می توانید با توجه به کاربرد های پالت مصرفی و ابعاد و اندازه ی مورد نظرتان، سفارش خود را به به ما بسپارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *