بارگیری کالا با انواع باکس پالت فلزی

باکس پالت ها در طی مدت زمان پیدایش خود تبدیل به بزرگ ترین نوآوری ها در صنعت بارگیری و حمل و نقل مواد مختلف شده اند و نقش بسزایی را در این فرآیند و نوع ذخیره سازی اقلام ایفا می کنند. به همین منظور امروزه نیز اکثر تولیدی های مختلف و انبار ها، این تجهیزات را به عنوان یکی اجزای قدرتمند در بحث استراتژی های موجود برای جابجایی اقلام خود می دانند.

بطور کلی انواع باکس پالت ها در بهبود سرعت بارگیری و تخلیه محصولات و اقلام مختلف از ماشین آلاتی مانند واگن های ریلی، تریلر های کامیون، انبار کشتی ها و انسجام بخشیدن به ذخیره سازی و انبار مواد نقش مهمی را دارند. یکی دیگر از مزیت هایی که این تجهیزات می توانند برای تولیدی ها به ارمغان آورند، بکار گیری از نیروی انسانی کمتر در هنگام حمل و نقل مواد می باشد که باعث صرفه جویی در هزینه های مجموعه خواهد شد.

با وجود چالش های مختلف در مجموعه های تولیدی، بارگیری و بلند کردن بارهای سنگین و نیمه سنگین نیز از عمده مشکلاتی هستند که کارکنان با آن روبرو می باشند و یافتن افرادی که قادر به انجام این فعالیت ها باشند بسیار معدود خواهد بود و به همین منظور استفاده از پالت فلزی یا دیگر پالت هایی که با مواد اولیه مختلف از جمله چوب و پلاستیک ساخته شده اند بهترین راهکار برای مجموعه ها خواهد بود. در ادامه مطلب به مزایای استفاده از پالت در بارگیری و همچنین انواع روش های موجود برای بارگیری مواد با پالت ها اشاره خواهیم تا بهتر با این موضوع آشنا شوید.

مزایای استفاده از باکس پالت فلزی در بارگیری مواد

حال به چند مورد از ویژگی های مثبت استفاده از باکس پالت فلزی در حوزه بارگیری و حمل و نقل اقلام باید اشاره کنیم تا بهتر به اهمیت این سازه های فلزی در صنایع پی ببرید:

  • تخلیه و بارگیری سریع که به طور کلی باعث افزایش سرعت مجموعه در بحث تولید بیشتر نیز خواهد شد و همچنین کارای ی بیشتر تجهیزات حمل و نقل را نیز در پی خواهد داشت.
  • بارگیری سریع تریلر های انتقال اقلام و فراهم شدن شرایط برای ورود تریلر بعدی.
  • کاهش نیاز به نیروی کار بیشتر برای بارگیری که در ابتدا نیز اشاره شد جزء مزیت های اصلی بکار گیری از پالت های فلزی محسوب می شود.
  • کاهش خطر فاسد شدن اقلام خوراکی به دلیل بارگیری و حمل و نقل سریع به محل ذخیره سازی مناسب.
  • به دلیل داشتن دیواره های فولادی باکس پالت فلزی ، امکان آسیب دیدگی اقلام بارگیری شده به حداقل خواهد رسید.
  • آسودگی خاطر و حفظ امنیت و جان کارکنانی که در امر بارگیری مشغول به کار می باشند.(به دلیل استاندارد های ایمنی موجود در ساختار الت های فلزی)
  • پالت های فلزی با وجود تنوعی که دارند، علاوه بر کاربرد فراوان در امر بارگیری و جابجایی اقلام در ذخیره و نگهداری آن ها نیز نقش موثری داشته و باعث انسجام بهتر انبار ها و سرد خانه های مختلف می شوند.
  • با وجود مدل های مختلف باکس پالت های فلزی و طراحی برخی از این سازه ها، می توان از آن ها در اکثر فعالیت های مجموعه اعم از انبار گردانی نیز استفاده کرد.

روش های بارگیری با استفاده از انواع باکس پالت فلزی

بارگیری کالا ها و محصولات مختلف با استفاده از پالت های فلزی می تواند به سه روش انجام پذیرد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

روش بارگیری دستی پالت فلزی : بارگیری دستی اقلام مختلف شامل قرار دادن اقلام روی پالت با استفاده از نیروی دستی می باشد. به عنوان مثال، یک کارگر ممکن است جعبه‌هایی را که از یک نوار نقاله خط مونتاژ خارج می‌شوند بلند کرده و روی یک پالت قرار دهد. یا اگر مشتری سفارشی را انتخاب می‌کند، به راحتی کالای مورد نظر را از انبار جدا کرده و در اختیار او قرار داد.

روش بارگیری خودکار پالت فلزی : روش بارگیری خودکار یا ماشینی به این صورت است که محصولات و اقلام مختلف را از انتهای نوار نقاله می گیرد و آنها را در یک الگوی از پیش طراحی شده برای تشکیل لایه ها مونتاژ می کند و سپس لایه ها را روی پالت می سازد تا بار واحد ایجاد شود.

روش بارگیری رباتیک پالت فلزی : شیوه بارگیری اقلام به صورت روباتیک نیز در سال های اخیر به طور فزاینده ای محبوب شده اند و از یک ربات برای قرار دادن کالا یا لایه های جداگانه روی یک پالت استفاده می کنند. این روش  انعطاف پذیری و قابلیت پالت بندی چندین SKU و اندازه بسته را در یک پالت فراهم ساخته و همچنین با از بین بردن نیاز به بلند کردن اجسام سنگین مانند تجهیزات HVAC  به لوازم خانگی و حتی بسته های صنعتی، حجم کاری کارکنان را کاهش می دهند. روش رباتیک آسیب های احتمالی را کاهش می دهند و امکان فعالیت را در شبانه روز برای مجموعه های تولیدی و باربری ها فراهم می آورد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *