_

اشنایی با باکس پالت استاندارد تاشو

پالتهای استاندارد: ( عمومی ) GENERAL BOX PALLET

باکس پالت فلزی استاندارد تاشو از سری محصولات کاربردی مجموعه صنعتی اذین طرح سازه است که دارای کاربرد هایی مانند ذخیره سازی و حمل ونقل اقلام می باشد. عمده صنعتی که از این پالت ها استفاده می کند صنعت خودرو سازی است که برای حفظ و نگهداری از قطعات مختلف در ابنار ها از این وسیله بهره می گیرند. دلیل استقبال زیاد از پالت های تاشو، اشغال فضای بسیار کمتر در حالت خالی بودن آن است که یک مزیت فوق العاده برای این تجهیزات محسوب می شود.

پالت های تاشو که از آن به عنوان پالت های لولایی نیز یاد می شود، به دلیل دارا بودن از مزیت جمع شوندگی در سایر صنایع مهم کشور مانند صنعت نفت و گاز نیز مورد استفاده قرار می گیرد. با وجود دیواره فلزی جمع شونده پالت تاشو از آن در انبار هایی که با مشکل کمبود فضا مواجه هستند، کاربرد مفید تری را از خود به نمایش خواهند گذاشت.

اگر بخواهیم از مزایای دیگر این نوع از پالت های تاشو برای شما بازگو کنیم می توانیم به ایجاد یک نظم و ترتیب بسیار عالی در انبار ها، بهینه سازی فضای انبار های کوچک و بزرگ برای قرار گیری مواد بیشتر در آن و جابجایی آسان تر محصولات مختلف اشاره کرد. این ویژگی های مثبتی که گفته شد، باعث شده اند تا از این نوع باکس پالت های فلزی در صنایع مختلف بکار گرفته شود و به دلیل داشتن استحکام زیاد در کف و دیواره های سازه می توان از آن در طی مدت زمان طولانی استفاده کرد و در صورت بروز مشکل نیز قابل تعمیر خواهند بود.

آشنایی با نوع عملکرد باکس پالت فلزی استاندارد تاشو

عملکرد باکس پالت فلزی استاندارد تاشو همانطور که گفته شد وابسته به قابلیت جمع شوندگی آن می باشد، که آنرا تبدیل به یک وسیله ذخیره سازی اقلام خاص و کاربردی کرده است. با توجه به این عملکرد و مکانیزمی که دارد، فرایند های نقل و انتقال اقلام برای کارکنان ساده تر شده و در هزینه های مربوط به انبارها و فضای ذخیره سازی نیز می توان صرفه جویی کرد. برای کارگاه های تولید و تعمیر کمپرسور اسکرو نیز کاربرد دارد.

پالت های تاشو استاندارد با وجود وزن کمتری که نسبت به سایر پالت های فلزی دارد، از لحاظ استحکام و قدرت می توانند با سایر تجهیزات هم رده خود رقابت کنند و در این مورد در سطح قابل قبولی قرار دارند. این وزن سبک می تواند انجام فعالیت های حمل و نقل را آسان تر نیز کند. ظرفیت حمل بار این سازه ها با توجه به ابعاد مختلفی که دارند، تفاوت داشته و هر پالت با اندازه های طولی و عرضی قادر است میزان قابل توجهی از اقلام را درون خود جای دهد.

ابعاد پالتهاي استاندارد بسته به نوع استاندارد مورد استفاده ، ثابت بوده و غير قابل تغيير مي باشند.
ابعاد پالتهای استانداردسایپا و ایران خودرو به صورت زير می باشند.

کد پالت رنگ نوع *ابعاد(mm) ارتفاع عرض طول حداکثر وزن مجاز محموله
GP1 سبز جعبه پالت خارجی ۱۰۷۰ ۱۲۰۰ ۲۲۰۰ ۱۷۳۰ kg
GP1F داخلی ۷۵۰ ۱۱۶۰ ۲۱۶۰
GP2F نقره اي جعبه پالت خارجی ۱۰۷۰ ۱۱۰۰ ۱۷۱۰ ۱۵۰۰ kg
GP2F نقره اي جعبه پالت داخلی ۷۵۰ ۱۰۶۰ ۱۶۷۰ ۱۵۰۰ kg
GP3 كرم جعبه پالت خارجی ۶۱۲ ۱۱۰۰ ۱۵۱۰ ۱۰۰۰ kg
GP3 كرم جعبه پالت داخلی ۳۰۰ ۱۰۳۰ ۱۵۳۰ ۱۰۰۰ kg
GP4 نارنجی جعبه پالت خارجی ۱۰۷۰ ۱۱۰۰ ۱۵۱۰ ۱۳۰۰ kg
GP4 نارنجی جعبه پالت داخلی ۷۵۰ ۱۰۶۰ ۱۴۷۰ ۱۳۰۰ kg
GP4F نارنجی جعبه پالت خارجی ۱۰۷۰ ۱۱۰۰ ۱۵۱۰ ۱۳۰۰ kg
GP4F نارنجی جعبه پالت داخلی ۷۵۰ ۱۰۶۰ ۱۴۷۰ ۱۳۰۰ kg
GP5 آبی جعبه پالت خارجی ۷۶۵ ۱۰۸۰ ۱۲۰۰ ۸۳۵ kg
GP5 آبی جعبه پالت داخلی ۴۵۰ ۱۰۱۰ ۱۱۳۰ ۸۳۵ kg
GP7 زرد جعبه پالت خارجی ۶۹۰ ۷۰۰ ۸۰۰ ۵۲۲ kg
GP7 زرد جعبه پالت داخلی ۴۰۰ ۶۳۷ ۷۳۷ ۵۲۲ kg
GP8 آبی سير جعبه پالت خارجی ۱۰۷۰ ۱۰۸۰ ۱۲۰۰ ۸۲۰ kg
GP8 آبی سير جعبه پالت داخلی ۷۵۰ ۱۰۳۵ ۱۱۶۰ ۸۲۰ kg

* ابعاد داخلی پالت نشان دهنده فاصله ديواره های جانبی پالت می باشد. با توجه به نوع قطعه يا قرارگيری کارتن ها درون پالت بايد فضای اشغال شده توسط ستون های اصلی پالت از فضای مفيد داخلی پالت کسر شود.

شكل و فرم

شكل و فرم پالتهاي استاندارد بر حسب نوع استاندارد مورد استفاده ، مانند ابعاد پالت ثابت مي باشد.

کد پالت رنگ پالت طرح شماتيک کد پالت رنگ پالت طرح شماتيک
GP1 سبز GP1 GP3 كرم GP3
GP1F سبز GP1F GP4 نارنجی GP4
GP2F نقره اي GP2F GP4F نارنجی GP4F
GP5 آبی GP5 GP8 آبی سير GP8
GP7 زرد GP7 GP8F آبی سير GP8F

جدول رنگ پالت هاي استاندارد بر اساس شيد رنگ شركت” SAMAN “

كد GP1 GP1F GP2F GP3 GP4 GP4F GP5 GP7 GP8 GP8F ارتفاع متغيير
رنگ سبز سبز نقره اي كرم نارنجي نارنجي آبي زرد آبي سير آبي سير كرم
RAL ۶۰۱۷ ۶۰ ۱۰۱۵ ۲۰۰۸ ۲۰۰۸ ۵۰۱۲ ۱۰۱۶ ۵۰۰۵ ۵۰۰۵ ۱۰۱۵

مقاومت مصالح

مقاومت پالت نيز بايد به گونه اي باشد كه استهلاك پالت در شرايط متعارف حداقل و طول عمر پالت حداكثر باشد .زيرا ضربات احتمالي مانند وازگون كردن پالتها در هنگام حمل ونقل ، قرار دادن پالتهاي نا همسان درداخل يكديگر و برخوردهاي احتمالي ليفتراكها با پالتها موجب كاهش طول عمر پالتها مي گردد.و همچنين براي طول عمر بيشتر پالتها ، در آنها از جوشهاي با عمق نفوذ مناسب و يكدست استفاده گردد.

مشخصات باکس پالت فلزی استاندارد تاشو

باکس پالت استاندارد تاشو فلزی دارای ظرفیت های مختلفی می باشند و تقریبا قابلیت حمل و نقل و نگهداری از ۲۵۰ کیلوگرم تا ۹۰۰ کیلوگرم از اقلام مختلف را برای مجموعه های مختلف خواهند داشت. با توجه به این مورد درمیابیم که این پالت ها هم برای انبار ها و مکان های ذخیره سازی بزرگ مناسب می باشند و هم برای مکان هایی با فضای کم مناسب خواهد بود و این بستگی به سایز پالت خریداری شده شما خواهد داشت.

این سازه های فلزی معمولا دارای یک یا چندخط تاشو عمودی هستند که عملکرد آن ها با وجود لولا های فولادی کامل می شود. با توجه به مواد اولیه بکار رفته در تولید این محصولات فلزی، مقاومت بالایی را در مقابل دما های مختلف خواهند داشت. از ابعاد پرتقاضای پالت های تاشو فلزی استاندارد می توان به سایز های ۱۲۰*۱۰۰ و ۱۱۰*۱۳۰ و ۱۲۰*۸۰ اشاره کرد و این در حالی است که خریداران سایز مورد نظر خود را نیز می توانند از تولیدی معتبر پالت فلزی سفارشی سازی کرده و محصولی متناسب با نیاز و اقلام مجموعه خود را در اختیار داشته باشند.

فروشنده باکس پالت فلزی استاندارد تاشو در تهران

با توجه به گفته های قبل دریافتیم که عملکرد پالت های تاشو در صنایع مختلف نقش مهمی را در ذخیره سازی و جابجایی اقلام مختلف ایفا می کند و جزء محصولات حائز اهمیت در بحث انبار گردانی کالا ها به شمار می رود. به همین دلیل بیشتر متقاضیان این سازه های فلزی به دنبال یک فروشنده پالت فلزی معتبر در تهران می باشند تا بتوانند با اطمینان کامل محصولی با کیفیت استاندارد و قیمت مناسب را تهیه نمایند.

در همین زمینه می توان از مجموعه آذین طرح سازه به عنوان برترین تولید کننده انواع پالت فلزی در تهران نام برد که با توجه به تجربه طولانی مدت در حوزه تولید سازه های فلزی، محصولاتی با سطح کیفی بسیار بالا تولید کرده و به بازار کل کشور عرضه می کند. اکثر مشتریان این مجموعه از شرکت های بزرگ کشور که در صنایعی همچون خودرو سازی و نفت و گاز فعالیت دارند تشکیل شده اند و این مورد نشان دهنده کیفیت پالت های تولید شده در این شرکت می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *