راهنمای خرید پالت فلزی

یکی از پر اهمیت ترین مسائلی که افراد در فضاهای بزرگ مانند انبارها با آن مواجه هستند، عدم سهولت در حمل و نقل اجسام به علت وزن زیاد و شکل نا متوازن آن‌ ها است. در چنین شرایطی راه‌ حل چیست و چگونه می‌ توان این مشکل را حل کرد ؟ پالت (pallet) یکی از تجهیزاتی است که معمولا مورد استفاده در انبار ها قرار می گیرد و کاربرد اصلی آن، تسهیل در جا به جایی مواد، ابزار و کالا است .اقلام موجود در انبارها و کارخانه های عظیم به کار رفته و حمل و جا به جایی را با لیفتراک ممکن می سازد.

 به عبارت دیگر، بعد  از چینش کالا بر روی سطح پالت ها، لیفتراک پالت را از روی زمین بلند کرده و در مکان مورد نظر قرار می دهد. پالت فلزی به علت مقاومت بالا، مدت بیشتری قابلیت استفاده دارند.

محاسن خرید پالت های فلزی

پالت های فلزی دارای مزایای بسیاری هستند. هر چند هزینه ی این نوع از پالت ها در مقایسه با پالت هایی از جنس چوب، پروفیل و یا پلاستیک بیشتر است، ولی نقاط مثبت بی شمار پالت های فلزی وجه تمایز آن ها قرار گرفته است. بعضی از مزایای انواع متنوع پالت های فلزی بدین شرح می باشد:

  • صرفه جویی در هزینه با مصرف بی شمار و نامحدود از پالت های فلزی
  • امکان حفظ منابع طبیعی و فضای سبز
  • بازیافتی بودن پالت های فلزی بدون ایجاد هیچ گونه هزینه ای دفعی
  • عدم جذب رطوبت و صدمه
  • دوام بالایی که از خود بروز می دهند
  • مقاومت در مقابل موقعیت های مختلف آب و هوایی
  • تحمل وزن زیاد نسبت به سایر جنس ها
  • امکان بارگذاری مطمئن و بدون ایجاد ایراد و یا آسیب به بار برقفسه ها
  • نشان دادن مقاومت در برابر ضربه در زمان حمل و نقل یا جا به جایی
  • آسانی در دسترسی از دو طرف مطابق با نیاز خریدار

تقسیم بندی انواع پالت فلزی برای خرید

پالت های فلزی بنا بر مواقع نیاز و سطح کاربردی بودن آن ها به دو گروه مسطح (تخت) و جعبه ای (باکس پالت) تقسیم میشوند که باکس پالت ها یا همان پالت های جعبه ای خود به عناوین زیر دسته بندی می شوند:

پالت های نرده ای

پالت های نرده‌ای از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. برای ساخت آن ها از پروفیل استفاده می‌شود. خرید پروفیل و قیمت آن می‌تواند بر هزینه‌ای که صرف پالت های نرده‌ای می‌شود موثر واقع شود. نرده‌های این مدل از پالت ها به شکل عمودی یا افقی در دیواره های باکس قرار می‌گیرند و انتخاب ایده آلی برای انواع صنایعی هستند که مستلزم به تحمل  نیروی زیاد و فشار زیاد است. 

باکس پالت تاشو

این مدل از باکس پالت های فلزی، از دیگر تولیدات شرکت آذین طرح سازه است. از مزایای این نوع باکس پالت، میتوان به سهولت نگهداری آن اشاره کرد. هنگامی که بلا استفاده است، به راحتی می توانید آن را جمع کرده و در فضایی کوچک نگهداری کرد؛ پالت های لولایی گزینه ی مناسبی برای انبار و کارخانه هایی هستند که دچار کمبود فضا می باشند.

باکس پالت ‌های توری

پالت های فلزی توری هم یکی از انواع دیگری از باکس‌های پرکاربرد به شمار می روند که دیواره های آن ها از جنس مِش یا توری های فولادی به دست می آید. تراکم و ضخامت مش و توری‌ها بر روی قیمت و وزن باکس‌های مورد نظر اثر می‌گذارند و می توان با در نظر گرفتن این ویژگی ها، در خرید این نوع پلت ها توجه کرد.

نمونه پالت فلزی در کارخانهباکس پالت های فلزی و آهنی معمولا دارای کفشک یا پایه های مخصوص می باشند که علاوه بر ایجاد ثبات حرکتی پالت بر روی زمین، امکان قراردادن آنها بر روی یک دیگر را نیز فراهم می کند.در دیواره باکس پالت فلزی میتوان از پروفیل فولادی به شکل توری از توری مش فلزی، نرده و یا از ورق های فولادی استفاده کرد.علاوه بر موارد ذکر شده، پالت های بشکه، لاستیک، یک رو و دو رو، درایوین و… تولید می شود.

برای خرید یک پالت فلزی استاندارد، چه ملاک هایی لازم است؟

 پاسخ به این سوال به اولویت بندی در قدرت ، دوام ، بهداشت و ارزش کسب و کار خریدار بستگی دارد. پالت های دیگر با جنس های ضعیف مانند پلاستیک یا چوب ممکن است مقرون به صرفه باشند ، اما مطمئناً محدودیت هایی نیز دارد. اگر دوام طولانی مدت برای تجارت ما اولویت بالایی نسبت به باقی معیار ها دارد ، هر مدل از پالت های فلزی انتخاب بهتری هستند. عملیات هایی که ملزم به نگهداری پالت ها در خارج  از محیط بسته دارند ، اغلب باعث می شوند تا مشتریان خرید باکس پالت فلزی را نسبت به سایر گزینه ها ترجیح دهند، زیرا فلز و آلیاژ های وابسته به آن می تواند در برابر عناصر طبیعی از جمله باران و نور مستقیم آفتاب و دیگر تغییرات آب و هوایی بدون پوسیدگی مقاومت کنند.

عوامل تعیین کننده قیمت باکس پالت فلزی

در تعیین قیمت باکس پالت فلزی چندین  معیار بزرگ و مهم نقش دارند که از جمله آنها می توان به نوع یا شکل پالت، جنس بدنه ی آن و اندازه و ابعاد باکس اشاره کرد. این کاملا بدیهی می باشد که باکس های فلزی با ابعاد بزرگ تر، قیمت بیشتری نسبت به سایر انواع مختلفش با ابعاد کوچک تر خواهد داشت.  گزینه های کاهش قیمت نیز وجو دارد که شامل انتخاب پالت های دست دوم می گردد . ساخت باکس پالت فلزی در اندازه سفارشی شده این امکان را به وجود می آورد که قیمت بالا تری را مشمول شود. ساخت باکس پالت فلزی از جمله مدل های فولادی و همچنین آلومینیوم و فولاد ضد اکسیده شدن برای کاربردهای تخصصی تر، مانند محیط های تولید مواد غذایی هستند.

سخن نهایی

همان طور که اشاره شد پالت دیواره دار در انواع  گسترده ای طراحی و تولید می‌شود که از نظر قیمت، مقاومت و طول عمر با یکدیگر تفاوت دارند و همین موضوع موجب تفاوت در کارایی آنها شده و برای خرید هریک نیازمند دانش و رفع نیاز مشخصی خواهید بود تا قادر به خرید خوب و رضایت بخشی باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *